87 563 92 63, kom. 603 165 390, 697 075 906 biuro@augustowska.pl

SPŁYWY KAJAKOWE

Sprawdź naszą ofertę wypoczynku

Spływy kajakowe, wycieczki Wigierską Kolejką Wąskotorową, wycieczki po Suwalszczyźnie i Podlasiu, weekendy firmowe i imprezy integracyjne

SPŁYWY KAJAKOWE – Czarna Hańcza w jeden dzień – tel. 691-164-622

I Etap: jezioro Wigry – Wysoki Most (15 km, 4-5 h)

Wodowanie kajaków odbywa się w miejscu, gdzie Czarna Hańcza wypływa z Wigier. Na tym odcinku rzeka powoli meandruje wśród łąk i pastwisk. Po drodze liczne pola namiotowe, na których można zrobić postój oraz zaopatrzyć się u gospodarzy w świeże regionalne potrawy. Jest to szlak łatwy, ale ze względu na niewyczuwalny nurt wymaga aktywnego wiosłowania.

 

 

Jezioro Wigry i Klasztor - Spływy kajakowe
Spływy Kajakowe po jeziorze Wigry

II Etap: Wysoki Most – Frącki (15 km, 3-4 h) HIT !

Trasa jest bardzo urozmaicona. Początkowo prowadzi przez głęboką dolinę z brzegami porośniętymi gęstym lasem. Bytują tu liczne zwierzęta, które zdają się nie przejmować obecnością kajakarzy, a ogólne wrażenie dzikości dostarcza niesamowitych przeżyć. Na łatwo dostępnych brzegach można urządzać postoje, podczas których istnieje możliwość zaopatrzenia się w regionalne specjały domowej kuchni. Dość wartki, ale bezpieczny nurt sam „niesie” kajak. Szlak bardzo łatwy, ale jednocześnie wyjątkowo ciekawy nawet dla doświadczonych kajakarzy. Ze względu na dobrze wyważony czas płynięcia oraz małe wymagania kondycyjne jest szczególnie polecany dla początkujących oraz dla rodzin z dziećmi.

 

III Etap : Frącki – Mikaszówka (20 km, 5 – 6 h)

Rzeka na tym etapie przybiera bardziej dziki charakter. Najpierw meandruje wśród wysokich trzcin tworząc niezliczone zakola by potem w okolicach Jałowego Rogu wpłynąć w nieprzebyte ostępy Puszczy Augustowskiej. Od tego miejsca otaczająca nas przyroda wywołuje u nas wrażenie oderwania od rzeczywistości tworząc własny, niezmącony świat. Ogrom puszczy potrafi przytłaczać, a docierające do nas intrygujące dźwięki i zapachy wyczulają zmysły. Nurt jest szybki, gdzieniegdzie koryto rzeki zagradzają zwalone pnie drzew, które można opłynąć. Całość atrakcji dopełnia przypłynięcie przez śluzę w miejscu, gdzie Czarna Hańcza łączy się z Kanałem Augustowskim. Szlak dość trudny, wymagający kondycyjnie. Polecany dla bardziej wprawnych kajakarzy.

Posiadamy kajaki: PERCEPTION VISTA, SPRINTER i WIGRASZEK

 

Cennik

Zobacz cennik naszych usług